logo

Kök’ten “İnce” mesajı

CHP’de imza tartışmaları süredursun yeniden milletvekil adayı gösterilmeyen Devrim Kök’den değişim açıklaması geldi. CHP’yi hastaya benzeten Kök, “Biz hastayı tedavi etmek istiyoruz” dedi.

24 haziran seçimleri sonrasında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı bayrak açan muhalifler seçimli genel kurul için gerekli delege imzasına CHP’ye göre ulaşamadı. Değişim için imza toplayanlar arasında yer alan geçmiş dönem Antalya Milletvekili Devrim Kök, CHP’nin ağır hasta olduğunu iddia eden Kök, Muharrem İnce’nin bu ağır hastayı tedavi edebileceğini ileri sürerek Muharrem İnce’ye açık destek verdi.

CHP’li muhalifler tüzük kurultayına gitme seçeneğini ellerinde bulundururken kurultayın yerel seçim sonrasına kalması da ihtimaller doğrultusunda. CHP’nin kendi kendisine büyük zararlar verdiği görüşü ön plana çıkarken değişimin yerel seçim sonrasına bırakılabileceği dillendiriliyor.

“Genel Merkez’deki bir üst düzey yönetici bana telefonda, nasıl olsa yerel seçimden sonra Muharrem Bey gelecek aceleniz ne diyor. Bunun anlamı bellidir” diyen Devrim Kök, “Muharrem İnce’nin yerel seçimden sonra geleceğine inanıyor ise 24 Haziran Seçimlerindeki başarısızlığı peşinen kabulleniyor demektir. O zaman soru şu? Başarısızlığı görüyor iseniz neden yerel seçimi bekliyorsunuz? Şuan da parti çok ağır hasta. Biz hastayı kaybetmek değil tedavisini yapmak istiyoruz. Hastayı kaybettikten sonra cenaze kaldırmak istemiyoruz. Muharrem İnce’ye hasta öldükten sonra cenaze kaldırtmayalım. Hastayı tedavi ettirelim. Yani yerel seçim öncesi bu süreci olumlu bir şekilde neticelendirelim. CHP çok hızlı, demokratik bir tüzük yapsın. Partililerin karar verme mekanizmaların içine mutlak surette sağlansın. CHP’de değişim zamanız geldi. Yerel seçimi beklemeye gerek yok” dedi.

HABER: Güneş DEMİR

Share
#

SENDE YORUM YAZ