logo

12 Eylül 2019

Keşke böyle olunabilse


AYNUR GUNES
aynurgunes07@gmail.com

Bazı insanlar vardır hani huzur verir, neşe verir mutluluk verir.

Ortama girince onu görünce huzur bulursunuz.

Güler yüzlüdür, kalbinin güzelliğiyle daha da güzelleşir enerjisine hayran olursunuz. Cenaze de düğün de bebek görmede hasta ziyaretinde hep o vardır.

Her yere yetişir, hiç gocunmaz şikayetlenmez asildir, aile dostudur, çocukluğumu bilir.

Kibardır hanımefendidir içinde kötülüğün zerresi yoktur.

Dünyada ender kalmış masum insanlardandır anaçtır derdinizi dinler sırrınızı toprağa gömer sizinle ağlar sizinle güler candandır içtendir sevgi doludur merhameti vicdanı insanlığı dünyaya bedeldir ekmeğini bölüşür gerekirse aç kalır aç kaldığından mutlu olur karşısında ki doymuşsa..
Dingindir narindir gözleri güler,güzel güler hiç kahkası duyulmaz sevinci mutluluğu bile asildir misafirperverdir evinde ayrı bir huzur sükunet vardır yardımseverdir bütün projelerimde koca bir dağdır arkamda herkese güvenir insancıldır bütün canlıları sever değer verir seni müzeye kaldıralım yada klonlayalım ablacım derim mahcup olur yok canım siz güzel görüyorsunuz deyip mütevazılığını konuşturur bir kişinin onunla sorunu varsa kesin karşı taraftadır problem derim herkes hemfikir olur benimle..

Sevmeyeni yoktur.

Onun da sevmediği yoktur.

Dedikodu bilmez atıp tutmaz kimsenin arkasından dedikodu yaptırmazda her ortamda ağırlığı vardır çok sayılır çok sevilir omuzun da ağlanacak ender insanlardandır.

Sabaha kadar dinler sizi hiç sıkılmaz küçük büyük kimseye saygıda kusur etmez kanatları vardır kimse göremez kalbi çok az insanda bulunur altın kalpli insan kategorisindedir bu ona lütfedilmiştir.

Özeldir yeri ayrıdır.

O konuşunca çok şey katar size çok şey öğrenirsiniz az konuşur öz konuşur sabaha kadar hiç susmasa dersiniz ama susar rahatsız etmek istemez kimseyi.

Işığıyla aydınlığıyla ferahlatır sizi ileri görüşlüdür mükemmel bir eş ve annedir ne evini ne dostlarını ihmal eder herkesi sığdırır kalbine kimseyi silmez bir kalemde kimseye yanlış yapmaz yanlış yapan olsa da hak verir vardır sebebi der çabuk kırılır ama dağılmaz güçlüdür kendi sarar kırıklarını kimseye göstermez.

Belli etmez yansa da canı…

Tüm problemlerin sorunların üstesinden gelir  her şeyi düzene sokar düzenlidir kalbi gibi dümdüzdür eğrisi girintisi yoktur.

Hiç bunalmaz çünkü kimseyi bunaltmamıştır kötü gün dostudur hep şükürcüdür her kötünün içinde iyilik arar ve bulur o iyiliği.

Nerde bulacağını çok iyi bilir kötüye kötülükle karşılık vermez yine iyiliğini konuşturur utandırır.

Karşısındakini kötü kötülük yapmaktan utanır ama o iyi olmaktan hiç usanmaz..

Adının anlamı gibi gibi cennet bahçesidir yüreği gönlü.

Duygusaldır hemen dolar gözleri yeter ki dokunun gönül teline indirir çeşme gibi saklayamaz bir türlü.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Muharrem Ayı

  18 Eylül 2019 YAZARLAR

  Malumunuz olduğu üzre Muharrem ayındayız. Bu ay, Kur’an-ı kerimde, kıymet verilen dört aydan biridir... Bilindiği gibi, Peygamber efendimiz, miladi 571’de 20 Nisana rastlayan, Rebiul-evvel ayının 12. Pazartesi sabahı, Mekke’de doğdu. 622’de Mekke’den Medine’ye hicret etti. 20 Eylül Pazartesi günü, Medine’nin Kuba köyüne geldi. Bu tarih Müslümanların “şemsi yılbaşı” oldu. O yılın Muharrem ayının birinci günü de, “hicri yani kameri yılbaşı” oldu. Muharrem ayının birinci gecesi, Müslümanların yılbaşı gecesidir. Bu ayda oruç tutma...
 • MUTLULUK NİKÂHLA BAŞLAR          

  18 Eylül 2019 YAZARLAR

  Yaşayan her kes mutluluğu yakalamak ve hayatını mutlu olarak geçirmek için çabalar durur. Bu uğurda zaman harcar, para harcar, bazı sevdiği kimseleri incitir, bazı sevmediği kimselere yaklaşmaya çalışır. Ama mutlu olabilmek için önce “mutluluk nedir ve nasıl mutlu olunur?” sorusunun cevabını iyi bilmek gerekir. Sonra da o hedefe gidecek doğru yolu girmek ve o yolda mesafe almak gerekir. Eskiler; “Saadet (mutluluk) dediğin bir anlık olaydır. Yaşanır ve geçer” Mutluluğun sürekli olmasına “selamet” adını vermişlerdir. Bir de dünya ve ahiret mut...
 • DEMOKRASİNİN KARARDIĞI GÜN

  18 Eylül 2019 YAZARLAR

  Ne yazık ki her dönem istenilmeyen olaylar yaşanırken tarihimize kara bir leke olarak o kötü günler kalıyor. Türkiye demokrasisi, 17 Eylül 1961'de tarihinin en kara günlerinden birini yaşadı. 1950 seçimlerinde yüzde 52,7 oyla iktidara gelen ve 10 yıl süreyle başbakanlık yapan Adnan Menderes ve arkadaşları idam edildi. Darbeciler tarafından 58 yıl önce idam edilen Eski Başbakan Adnan Menderes, çalışma arkadaşları Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan’ın idam edilişlerinin 58.yıldönümü. Bu ve benzeri öneml...
 • NEDENİ İSTANBUL SÖZLEŞMESİ Mİ?

  17 Eylül 2019 YAZARLAR

  Son 10 yıla yakın bir süredir kamuoyumuzu çok meşgul edip acılarımızı katmerleyen olaylardan biri de çok sık yaşanan aile cinayetleridir. Geçtiğimiz temmuz ayında işlenen aile merkezli kadın cinayeti sayısı 31 iken, ağustos ayında bu sayı 49’a yükseldi. Sanki cinnet geçiriyoruz… Çocuğunun gözü önünde hanımını onlarca yerinden bıçaklayıp öldüren, boşanma davası aşamasındaki eşler içki içip tartışmaya başlayınca eşini bıçaklayıp öldüren kadınlar, çocuğumu göstermiyor diye eşini öldürenler, evden uzaklaşma cezası aldığı için sokakta kalan...