logo

Kazanan Muratpaşa olacak

 

Muratpaşa için tasarladığı projeleri tanıtan Enç:“Muratpaşa’yı siz yöneteceksiniz biz size yardımcı olacağız” dedi.

Cumhur İttiffakı Ak Parti Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Gökçen Özdoğan Enç, Muratpaşa için tasarladığı 55 projenin tanıtımını gerçekleştirdi. Tanıtım toplantısına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya milletvekilleri, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Gaye Doğanoğlu, AK Parti Antalya İl ve İlçe Başkanları, AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları Teşkilatları, MHP Muratpaşa İlçe Başkanı ve davetliler katıldı.

Şehirlerin büyümesi ve toplumun hayat standartlarının yükselmesi ile birlikte yeni ve acil çözüm gerektiren farklı durumların ortaya çıktığına dikkat çeken Enç: “ Yerel yönetimlerden de beklentiler farklılaştı. Kentsel dönüşüm, altyapı, kent içi trafik ve otopark sorunu gibişikayetlerbelirginleşmeye başladı. Sosyal donatı alanları ve bireysel yaşam konforunun yükseltilmesi, mimaride yatay yapılaşma ve kent estetiği gibi konular yerel yönetimlerin önceliği haline geldi” dedi.

Yeni bir kent kültürü yaratacağız

“Katılımcı, şeffaf, denetlenebilir bir yönetim anlayışı ile hizmetin eşit bir şekilde dağıtıldığı; yaşlı, çocuk ve engellilerimize pozitif ayrımcılığın yapıldığı, sokak canlılarımızın da ihmal edilmediği süreç kent kültürünün temelidir” diyen Enç, öncelikli hedeflerinin Muratpaşa’da yaşayanların kentle bütünleşmelerini ve kente ait hissetmelerini sağlayacak adımlar atmak olduğunu da belirtti.

Enç, açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı: “Kentlilik bilincini oluşturmak için Muratpaşa’yı fiziksel ve kültürel olarak beslememiz tarihi ve kültürel alanları ön plana çıkarmamız ve kentimiz de yaşayan vatandaşlarımız arasında ortak bellek oluşturmamız gerekmektedir. Muratpaşa’da kentlilik bilincinin yüksek olması için kentteki sosyokültürel ve sanatsal yaşamın zenginleştirilmesi ve kentsel yaşama bölgemizdeki tüm kesimlerin katılımının sağlanması ön koşulumuzdur. Muratpaşa’da aidiyeti, sahiplenmeyi, kurumlara katılımı, sorunların çözümünde ortak hareket etme refleksini oluşturabilmek için öncelikle bölgede yaşayan vatandaşlarımızın kent konforunu sağlamamız gerekmektedir.”

Muratpaşa’yı siz yöneteceksiniz

Muratpaşa’nın geleceğini ilgilendiren kararlar alırken tüm kent dinamiklerinin görüşlerini dikkate alacaklarını dile getiren Enç:“Dinlemekle yetinmeyeceğiz. Beraber karar alıp beraber uygulayacağız. Tüm harcamalarımız şeffaf ve denetlenebilir olacak. Harcanan her kuruşun hesabını bize siz soracaksınız. Vicdanlarımızı rahatsız eden hiçbir iş yapmayacağız. Muratpaşa’yı siz yöneteceksiniz biz size yardımcı olacağız” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Cumhuriyeti biz kurduk. Onu yükseltecek ve sürdürecek olan sizlersiniz” sözünü hiç unutmadıklarını ifade eden Enç, ülkeyi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma gayretinden hiç ödün vermeyeceklerinisöyledi.Enç: “Cumhuriyet yarınlarında tüm renkleriyle nefes alan, huzur dolu bir Muratpaşa hayalimiz var. Gelin bu hayali birlikte gerçekleştirelim” diye konuştu.

Projeler tanıtıldı

“Muratpaşa kazanacak sen kazanacaksın” şiarıyla tasarlanan projeler arasında; Atatürk kent meydanı,Falez opera ve bale kültür merkezi, Muratpaşa gençlik ve çocuk akademisi, planeteryum ve robotik kodlama merkezi, Ermenek emekli hobi bahçesi, Muratpaşa engelsiz yaşam ve rehabilitasyon merkezi, kadın ve çocuk sosyal yaşam merkezi, Muratpaşa ağız ve diş sağlığı merkezi, mekanik katlı otopark, hayvan rehabilitasyon merkezleri, dar gelirli ailelerin çocukları için kreş, Muratpaşa kent ormanı ve botanik parkı, Yediarıklar çevre ve peyzaj düzenlemesi, Eski Lara Yolu ve Düden Şelalesi çevre düzenlemesi gibi projeler dikkatleri üzerine çekti.

Gökçen Muratpaşa’nın hizmetkarı olacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Enç’in seçim kampanyasını çok beğendiğini ifade etti. Çavuşoğlu: “ Hepsi birbirinden güzel, Muratpaşa’yı güzelleştirecek, insanları mutlu edecek veherkese huzur getirecek projeler. Kendisini canı gönülden tebrik ediyorum. Bu seçim çok farklı bir seçim. Bu seçimde insanların ideolojiden uzak bir şekilde şehirlerini sahiplendiklerini veşehre hizmet edecek insanları seçme eğiliminde olduklarını gördüm. Bu güne kadar oy verdiği ve şehre hizmet etmeyen adayları desteklemek istemediğini gördüm. Artık halkımızın uyandığını gördüm. Bu seçimde etkili olacak başka bir kriter de ideoloji değil hakim olan vatan millet sevgisidir. Biz parti olarak bu yola çıktığımızda sayın cumhurbaşkanımız milletin hizmetkarı olmaya geliyoruz demişti. İşte Gökçen kardeşim de Muratpaşa’nın hizmetkarı olacak.

Enç herkesi kucaklayacaktır

Çavuşoğlu: “Gökçen, enerjisiyle çalışkanlığıyla ve dava insanlığıyla hepimizin dikkatini çekti. Hiçbir beklenti için de olmadan çalışmak nedir bilen bir arkadaşımız. Kendisiyle beraber milletvekilliği yapmaktan da hep gurur duymuşumdur. Gökçen Özdoğan Enç Antalya için yaptığı çalışmalarda hiç ayrımcılık yapmadı. Hatta Antalya’da bize oy vermeyen kesimlerle çok samimi dostluklar kurdu. Muratpaşa’ya başkan seçildikten sonra da herkesi kucaklayacak ve bu projeleri hayata geçirecek” dedi.

Kalkınma yerelden başladığına dikkat çeken Çavuşoğlu: “ Şehir demek medeniyet demektir. Kentleşme ve belediyecilik bakımından söylüyorum ancak ne yazık ki Muratpaşa arzu ettiğimiz medeniliğe ulaşamamıştır. İnsanları karalamak için değil hizmet için siyaset yapıyoruz. Çok kritik bir seçim öncesindeyiz. Belediye başkanlarına şehirlerimizi emanet edeceğiz. Biz buna benzer projeleri daha önce çok yaptık. Kepez 10 sene önce Antalya’nın en geri ilçesiydi. Bugün Hakan Tütüncü’nün de çabalarıyla Kepez Muratpaşa’dan daha ileride ve yaşanabilir bir belediye haline geldi” diyerek Enç’in Muratpaşa’ya yeni bir vizyon katacağını da sözlerine ekledi.

Projeler Türel’i heyecanlandırdı

Daha sonra kürsüye gelen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise Enç için “O’na artık belediye başkan adayı değil değerli belediye başkanımız demek istiyorum” dedi. Türel, “Böylesine güzel bir toplantıda Gökçen Hanım’ın sunmuş olduğu muhteşem projelere tanıklık etmenin mutluluğu içerisindeyim. Muratpaşa kazanacak çok güzel bir motto çünkü biz kazandığımızda Antalya kazanıyor. Nasıl ki büyükşehirde biz kazandığımızda Antalya kazandı, şimdi de Gökçen Özdoğan Enç kazandığında Muratpaşa kazanacak” ifadelerini kullandı.

Parti olarak söz verirken ayakları yere basan sağlam projelerle konuştuklarını kaydeden Türel: “Gökçen Hanım uzun yıllardır siyasette tevazusuyla, sempatisiyle ve nezaketiyle hepimizin gönlünü kazandı. Şimdi yerel yönetimde de geçmişteki başarısını aynen devam ettirecek. Ben biliyorum ki 2024’ te Gökçen Özdoğan 55 değil en az 65 hatta 75 projeyi bunlarla birlikte tamamlayacaktır. Gerçekten her biri birbirinden değerli ve önemli ayrıca dabütün Antalya’ya hitap eden muhteşem projeler. Rakiplerin bundan önceki taahhütlerine bakıldığında iseo taahhütlerin balon olup uçtuğunu görürsünüz. Bizim projelerimizin ise eksiği yok fazlası var. Bunun için Gökçen Hanım’ın bugün burada sunmuş olduğu projeleri Antalya’ya kazandıracak olmanın heyecanı hem şahsımı hem de herkesi sardı” diyerek duyduğu heyecanı dile getirdi.

Kadın adaylarla tarih yazacağız

Kendileri dışındaki partilerin hiç kadın aday göstermediklerine de işaret eden Türel: “Bu kürsülerde kadın haklarına dair bol bol nutuk atanların iş uygulamaya geldiğinde sıfır çektiğini görüyoruz. Biz ise 3 tane kadın adayımızla Antalya’ da tarih yazacağız. Şimdi bu kadın zarafeti, titizliği ve çalışkanlığı Muratpaşa Belediyesi için devreye girecek. Kadın dayanışmasının ne olduğunu Muratpaşa’nın tüm hanımefendileri sandıkta en güzel şekilde ispatlayacaktır. 1800 yıldır Antalya’ya kadın belediye başkanı gelmemiş. Şimdi biz bu tarihi Gökçen Hanım ve diğer kadın belediye başkan adaylarımızla birlikte yazacağız” diyerek bir ilke imza atacaklarına da vurgu yaptı.

AK Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse ise : “Biz Gökçen Hanım ile 15 yıldır birlikte çalışıyoruz. Birlikte sevindik birlikte üzüldük. Cumhurbaşkanımız bir toplantı çıkışında Gökçen’ e “Muratpaşa’ya gidiyorsun ve Muratpaşa’yı alıyorsun” dediğinde gözlerinin nasıl dolduğunu ben biliyorum. Bu irade Gökçen Erdoğan Enç’ te fazlasıyla var.İnşallah Cumhurbaşkanımızın bu isteği; Gökçen Hanımın azmi ve sizin de desteğinizle birleşecek ve Muratpaşa kazanacak siz kazanacaksınız. Bundan sonra da biz milletvekilleri olarak onun emrine amadeyiz ve hep birlikte çalışacağız” dedi.

Muratpaşa daha iyi bir belediye başkanını hak ediyor

Enç’in ardından konuşan AK Parti Antalya İl Başkanı Ethem Taş ise Muratpaşa’yı kazanmak için yola çıktıklarında bunun bazı çevrelerde korku yarattığını ifade etti. Taş: “6 ay önce Muratpaşa’yı kazanacağız dediğimizde ‘zillet’ İttifakı’nın adayı ve yandaşları korku içerisine girdiler. CHP’den 25 bin oy aldığımızda biz Muratpaşa’yı kazanıyoruz demiştik. İnşallah Muratpaşa’yı kazanacağız ve 31 Mart gecesi tüm Türkiye de Muratpaşa’yı konuşacak. Biz bugün itibariyle mahalle başkanlarımızla, gençlik ve kadın kolları başkanlarımızla kapı kapı dolaşarak tüm gönülleri alacağız. Muratpaşa Antalya’nın en büyük ilçelerinden bir tanesi ve daha iyi bir yönetim anlayışını ve daha iyi bir belediye başkanını hak ediyor” diye konuştu.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in şu ana kadar yaptıkları hizmetleri hatırlatan Taş: “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır anlayışı ile belediyeleri yönetmeye talibiz. Antalya’da güçlü bir ekibimiz var, inşallah bu ekiple yine destan yazacağız” dedi.

CEYLAN YAŞAR

Share
#

SENDE YORUM YAZ