logo

‘Kavgacı siyaset yapmıyoruz’

MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, “MHP Antalya İl Teşkilatı olarak, Antalya’da kavga kültürüyle, kavga anlayışıyla siyaset yapan bir anlayışı gütmüyoruz’” dedi.

 

BİZ ANTALYA’YI SEVİYORUZ

İlçe kongrelerinin tamamını yaptıklarını ve sahaya indiklerini dile getiren Başkan Aksoy, 19 ilçenin 19’unda vatandaşlar buluşarak onları dinlediklerini söyledi. “Bizler Türk milliyetçileri olarak, bu millete hizmet ederken, bu milletin yaşadığı toprakları ayrı bir değer biliriz” diyen Mustafa Aksoy, “Ağaçları doğayı canlıları bir kıymet olarak biliriz. Biz Antalya’yı severken sadece insanlarını değil, denizlerdeki balıklarını, sahildeki yumurtlayan carettaları, dağlardaki kekliğini, bütün alanını kuşunu kurdunu, bu coğrafyayı topyekün seviyoruz. Bunları yaparken de din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmıyoruz” ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak kutuplaşma ayrışma yapmadan bir siyasi mantık çerçevesinde siyaset yaptklarını dile getiren MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, kavgacı siyasetten yana olmadıklarını kaydetti.

19 İlçede de sahada olduklarını ve vatandaşlar ile bire bir görüşmeler yaptıklarını söyleyen Mustafa Aksoy, muhtarlar için ayrı bir parantez açtı ve “Onlar mahallelerin ve bölgenin sorunlarına daha hakimler. Muhtarlarımıza daha fazla vakit ayırıyor ve onlarla sohbet etiyoruz. Biz sadece muhtarların belediyelerle alakalı sorunlarını değil, genel anlamda sorunları tespit edip, vatandaşın ilgili birime ulaşması için adeta bir köprü görevi oluşturuyoruz” şeklinde konuştu.

Mahalle muhtarları mahallenin seçilmiş en önemli mülki amiri olduğunu ve vatandaşın sorunu olduğunda ilk aradığı kişinin muhtar olduğunu belirten Başkan Aksoy, “Biz MHP olarak, sadece seçimlerin yaklaştığı zamanlarda muhtarları ziyaret etmeyi doğru bulmuyoruz. Seçimler yokken de muhtarların kapısını çalıyoruz. Mahallenin genel durumu hakkında istişare ediyoruz. Muhtarlarımıza uzun vakitler ayırıyoruz” dedi.

Antalya’yı sevdiklerini ve Antalya için çalıştıklarına dikkat çeken MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, “Kutuplaşma ayrışma yapmadan bir siyasi mantık çerçevesinde siyaset yapıyoruz. Bizler Türk milliyetçileri olarak, bu millete hizmet ederken, bu milletin yaşadığı toprakları ayrı bir değer biliriz. Ağaçları doğayı canlıları bir kıymet olarak biliriz. Biz Antalya’yı severken sadece insanlarını değil, denizlerdeki balıklarını, sahildeki yumurtlayan carettaları, dağlardaki kekliğini, bütün alanını kuşunu kurdunu, bu coğrafyayı topyekün seviyoruz. Bunları yaparken de din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Yalçın KÜÇÜK

Etiketler: » » » » »
Share
448 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ