logo

10 Ocak 2018

Kartal’dan 10 Ocak açıklaması

Demokrat Parti Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, basın mensuplarının halkın gören gözü, işiten kulağı, konuşan dili olduğunun unutulmaması gerektiğini bildirdi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Başkan Kartal, günümüzde basına karşı yakın tarihin dünya çapındaki en büyük saldırılarının yapılmakta olduğunu belirterek, basın mensuplarının halkın gören gözü, işiten kulağı, konuşan dili olduğunun unutulmaması gerektiğini ifade etti.
Basın çalışanlarının toplumu aydınlatmak ve bilgilendirmek adına kamu görevi yaptığına dikkati çeken Hasan Ali Kartal sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak ülkemizde görev yapan gazetecilerin çalışma koşullarının dış dünyadan görüntüsü iyi bir sınav vermediğimizi ortaya koymaktadır. Bu nedenle mevcut iktidar bu konuda başta Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü olmak üzere uluslararası basın kuruluşları tarafından sürekli uyarılmaktadır. Basının çalışmasını zorlaştıran onu baskı altında tutmaya çalışan iktidarların ifade ve düşünce özgürlüğüne dolayısıyla demokrasiye tahammül edemedikleri ve bir başka rejimi arzuladıkları bilinmektedir. Susturulmaya çalışılan basın mensuplarının çalışma koşullarının iyileştirilmesi bir zorunluluk haline gelmiştir.”
Kartal, basın mensuplarına rahat çalışabilmeleri, özgürce soru sorabilmeleri ve gerçekleri yansıtabilmeleri için ortamın sağlanması gerektiği değerlendirmesinde bulundu.

Çağdaş YILDIRIM

Share
251 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

BENZER HABERLER

Röportajlarımız
Beyaz’dan Maviye

Beyaz’dan Maviye

Röportajlarımız
Çantada moda tamirinde usta

Çantada moda tamirinde usta

Röportajlarımız
Eğitim sorunlarla başlıyor

Eğitim sorunlarla başlıyor

Röportajlarımız
“Esnaf direniyor”

“Esnaf direniyor”

Röportajlarımız
İhracata ALAN engeli

İhracata ALAN engeli