logo

23 Nisan 2018

‘ilk ve tek milletiz’

Makina Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, yaptığı yazılı açıklama ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Dünyada çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülkenin Türkiye olduğuna dikkat çeken MMO Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, “23 Nisan 1920’de, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir” dedi.

23 Nisan Ulasal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na dünyanın birçok ülkesinden çocukların katıldığını ve bu bayramın aslında uluslararası bir bayram olduğunu aktaran Ayşen Hamamcıoğlu, ‘Bu bayramı çocuklarımıza armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnetle anıyoruz. Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gidecek çocuklar yetiştirmek, milletimizin geleceğidir. Barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin simgesi olan çocuklarımıza güzel bir gelecek umuduyla milletimizin ve tüm dünya çocuklarının bayramı kutlu olsun” dedi. HABER MERKEZİ

Share
268 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ