logo

Hiçbir izahı yok

Ehliyet sınavlarında görevli personelin iki aydır sınav görev ücretini alamadığını belirten Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Çoban, fiilen yerine getirilmiş bir görevin hak edilmiş ücretinin bu tarihe kadar ödenmemesinin hiçbir izahı olamayacağını savundu.

 

TALEP YAZISI

Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Çoban, Millî Eğitim Bakanlığı’na başvurarak, Millî Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği çerçevesinde gerçekleştirilen sınavlarda görev alan personelin ödenmeyen sınav görev ücretlerinin ivedilikle ödenmesi talebinde bulunduklarını söyledi. Motorlu Taşıt Sürücü Kursu (MTSK) sonrasındaki uygulama sınavlarında görev alan öğretmenlerin ücretleri kursiyer sayısı ve görevli sayısına göre değişiklik gösterirken, görev alan öğretmenlere ortalama  210-260 TL arası ücret yatıyor.

29.5.2013 tarih ve 28661 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği çerçevesinde gerçekleştirilen sınavlarda Bakanlığın bünyesinde istihdam edilen personelin görev aldığını belirten Çoban, kendilerine adı geçen yönetmelik ve Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Direksiyon Eğitimi Dersi Sınav Yönergesi kapsamında sınav görev ücreti ödendiğini ancak söz konusu sınavlarda görev alan personele, iki aydan fazla bir süredir sınav görevlerini yerine getirmelerine rağmen sınav görev ücretlerinin ödenmediği bilgisinin sendikaya ulaştığını kaydetti.

Bakanlıkça bu konuda hiçbir açıklama yapılmamış olmasının üzücü olduğunu söyleyen Şube Başkanı Mustafa Çoban, “Fiilen yerine getirilmiş bir görevin hak edilmiş ücretinin bu tarihe kadar ödenmemesinin hiçbir izahı olamaz. Bakanlığa, söz konusu sınavlarda görev alan personelin emeklerinin karşılığının ödenmesinin ve mağduriyetlerinin giderilmesinin elzem olduğunu ifade ederek, ödenmeyen sınav görev ücretlerinin ivedilikle ödenmesi için başvuruda bulunduk” şeklinde konuştu.

Murat ŞENTÜRK

Etiketler: » » » » » » »
Share
2549 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ