logo

Hastanede Engelliler günü etkinliği

 

Antalya’nın Kumluca Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde (TRSM) kayıtlı 122 üye için engelliler günü etkinliği düzenledi.
Kumluca Devlet Hastanesi bünyesinde 2 yıl önce hizmet vermeye başlayan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde engelliler günü etkinliği düzenledi. Kumluca Devlet Hastanesi Toplantı Salonunda gerçekleşen etkinlik Hastane Başhekimi Uzman Dr. Ayşegül Alkan’ın açılış konuşması ile başladı. Alkan, “Bilindiği gibi 3 Aralık Dünya Engelliler günü olarak kabul edilmektedir. Engellilik, dünyamızın genel bir sorunu olduğu için, Engelliler Günü sadece ülkemizde değil, Birleşmiş Milletlere bağlı 150 den fazla ülkede çeşitli etkinliklerle değerlendirilmektedir. Hastanemizde engelli vatandaşlarımıza yönelik bir hizmet söz konusu olduğunda, hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan onlara en iyi ve en hızlı hizmeti sağlamak için tüm düzenlemeleri yapıyoruz. Engellilere hizmet etmek bir gönül işidir bizde bu düşünce içinde hastanemizde tüm engelleri kaldırarak onların hayatını engelsiz hale getirme çabamız bu ailelerimizi daha iyi anlamak için, birazcık empati yapmamız yeterli olacaktır. Hastane yönetimi olarak TRSM biriminin tüm istek ve ihtiyaçlarını karşılamak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu güzel günde de onların gözlerindeki ışıltıyı, yüzlerindeki mutluluğu görmek bizim için en büyük ödüldür” dedi.
Etkinlik Psikiyatri Uzmanı Dr. Ulaş Yılmaz’ın konuşmasının ardından, TRSM üyelerinin hazırladığı keman ve şiir dinletisi ile devam etti. Ardından amatör sanatçılarının Türk Halk Müziği konseri ile tamamlandı.  İHA

Share
99 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

BENZER HABERLER

Röportajlarımız
Antalya’nın Eğitim Markası

Antalya’nın Eğitim Markası

Röportajlarımız
Deniz kirliliğine hayır

Deniz kirliliğine hayır

Röportajlarımız
Doğan: “Karşı değiliz”

Doğan: “Karşı değiliz”

Röportajlarımız
A.Ü UZAKTAN ALGILAMA

A.Ü UZAKTAN ALGILAMA

Röportajlarımız
Geleceğiniz emin ellerde

Geleceğiniz emin ellerde