logo

13 Temmuz 2019

‘Hainlere geçit vermeyeceğiz’

Demokrat Parti (DP) Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, “FETÖ darbe teşebbüsünün 3. yıldönümünde de tüm Türkiye’de Demokrat Parti teşkilat ve yöneticileri; yine meydanlarda milletimizle beraber demokrasimize, cumhuriyetimize ve devletimize sahip çıkacaktır” dedi.

KARŞILARINDA MİLLETİ BULDULAR

“Demokrasimizin en uzun günü’ diye tabir edebileceğimiz 15 Temmuz’dan bugüne 3 yıl geçti. 15 Temmuz darbe teşebbüsü; Türkiye’nin siyasi yürüyüşünde iç politikada olduğu kadar, dış politikada da iklim değişikliğine yol açtı” diyen Kartal, “Tarihimizde pek çok kez yaşadığımız, millet nezdinde de boğulmuş bir hareket olan teşebbüs, 15 Temmuz darbe teşebbüsü, hepimizi derinden etkilemiş ve üzmüştür. Geçmişimizde de düşman namlularına alnını dayayan yüce milletimiz; bu sefer de devletinin üniformaları ve silahlarıyla beraber milletine kurşun sıkarak, milli iradenin mabedi diyebileceğimiz TBMM’yi, Özel Harekât Daire Başkanlığı’nı bombalayan, sokaklarda insanlarına silah sıkan, gözü dönmüş, robotlaşmış, insaniyet vasfından çıkmış bir hareketi, Allah’ın izniyle durdurmuştur. Bu hainler, Türkiye’nin dinamiklerine saldırmış, karşılarında da milletin kendisini bulmuştur” ifadelerini kullandı.

BUGÜNE NASIL GELDİĞİ SORGULANMALI

Başkan Kartal, “FETÖ’nün “mücadele azmini” yok etmeden bu mücadele kazanılmış sayılamaz. Diğer terör örgütleri tarafından cezaevlerinin bir “eğitim merkezi”ne dönüştürülmesine müsaade edildiği gibi, bugün de, mahkeme sürecinde üzülerek görüyoruz ki FETÖ, Türk milletinin çalınmış evlatlarımızın zihnini cezaevlerinde yönetmeye devam etmektedir. Ancak mücadele süreci ilerledikçe OHAL kapsamı dışına çıkan KHK uygulamaları ve 16 Nisan referandum süreci başta olmak üzere; darbe teşebbüsü vesile edilerek muhalif düşünceye sahip olan kişilere ve kurumlara yönelik bir tehdit oluşturulmuş, onları sindirme manivelasına dönüştürme gayretleri ile karşı karşıya kalınmıştır. Bugün artık her bir vatandaşımızın zihninde bir terör örgütü olarak tescillenmiş FETÖ adı koyulan örgütlenmenin bugüne kadar nasıl geldiğini de hep beraber sorgulamalıyız” açıklamasında bulundu.

HER ZAMAN MEYDANLARDA OLACAĞIZ

DP Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal, “İnancımız odur ki; Türk Milleti ve Devleti, bu altüst oluş sürecinden hamasetle değil; tekrar aklı, hukuku, bireyi merkeze alan bir idrak tazelemesi ile operasyona açık halden çıkacaktır. Bilesiniz ki eninde sonunda kim ne suç işlemişse, kiminle cürüm ortağı olmuşsa hesabını verecektir.15 Temmuz gecesinden başlayarak meydanlarda “ekmeğimiz, aşımız” dediğimiz “demokrasi”ye sahip çıktığımız gibi FETÖ darbe teşebbüsünün 3. yıldönümünde de tüm Türkiye’de Demokrat Parti teşkilat ve yöneticileri; yine meydanlarda milletimizle beraber demokrasimize, cumhuriyetimize ve devletimize sahip çıkacaktır” şeklinde konuştu.

MİLLET DE TARİH DE AFFETMEYECEK

Milletin paralarıyla alınmış silahı millete doğrultan bu FETÖ mensuplarını bizler de milletimiz de tarih de asla affetmeyecektir” diyen Kartal açıklamasına şöyle devam etti: “Yaşama aşkından vazgeçip kendilerini yaşatmaya adayan, vatan toprağının hamuruna karışan şehit Başbakanımız Adnan Menderes, O’nun bakanları Hasan Polatkan, Fatin Rüştü Zorlu başta olmak üzere 15 Temmuz’da can veren tüm demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Geride kalan 15 Temmuz gazilerine sıhhat ve uzun ömürler diliyorum. Bu vesileyle cihanşümul bir iddianın sahibi medeniyet kurmuş, asırlar boyu yüzbinlerce şehit vermiş bir millet olarak yüce Türk Milleti’nin tüm şehitlerini eşit görmeli ve ayrıma tabi tutulduğu gibi bir zannın ortaya çıkmaması için de ayrıca hassasiyet gösterilmeliyiz. Devletimiz umarım bir daha bu tür darbe teşebbüs ve felaketleri yaşamaz.”

 

Yalçın KÜÇÜK

Share
#

SENDE YORUM YAZ