logo

Gayrimenkul el kitabı

Antalya’nın tanınmış simalarından Osman Akgül, askerlik mesleğinden sonra başladığı emlakçılık mesleğinde edindiği tecrübelerini kitap haline getirdi.
Emlak alanlara veya satanlara bilgiler veren kitabının üçüncü bölümünde gayrimenkul piyasasında iş yapmak isteyenlere de adeta kılavuz olan kitabına şimdiden ilgi büyük.
Hizmet etmek istedim
Emlak işinde karşılaştığı olumsuzlukları dile getiren emekli asker Osman Akgül,kitabının kendi konusunda yayınlanan ilk kitap olduğunu dile getirerek, “özellikle Türkiye’den gayrimenkul almak isteyen veya mülkünü satmak isteyen yabancılara ve de yabancı ülkelerde yaşayan insanlara yol göstermek amacıyla bu kitabı yazarak bir hizmet yapmak istedim” diyor.
Kitabında inşaatların kalitesinin nasıl anlaşılacağından, tapu muamelelerine kadar bilgiler veren Akgül, “ yıllarca dişinden tırnağından para arttıran insanlara yol göstermek istedim” diyor.
Küçük bir ofisten 25 kişilik firmaya
Küçük bir ofisle işe başladığını ve 25 gayrimenkul danışmanıyla ‘06 gayrimenkul ve inşaat’ adıyla firma kuran Osman Akgül, “Emlakçılığın gerekli ve itibarlı bir meslek olduğunu ve de gerekli olduğunu anlatmak için bu kitabı yazdım. Bu kitapta yasa veya kanunları dile getirmekten öte gayrimenkul alırken ve satarken nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlattım” dedi.
Değişik firmalarda emlak satış pazarlama müdürlüğü yaparak inşaatlar üzerine tecrübe edindiğini izah eden platform başkanı, “ kitabımı yabancı dillere de tercüme etme çalışmalarını başlattım. Kitabım, Antalya bölgemizde gayrimenkul alım satımı yapacak yabancılara da rehber olacaktır” dedi.

CENGİZ SAVAŞERİ

Share
622 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ