logo

Ekmeğe zam yolda

 

Antalya Fırıncılar Odası Başkanı Musa Kazım Buhurcu 15 Şubat’ta yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında alacakları karar doğrultusunda ekmeğe yüzde 12 oranında zam geleceğini belirtti.

 

EKMEK NE KADAR OLACAK?

Bu zamma göre 16 Şubat itibariyle 70 Kuruş olan 250 gr ekmek 80 Kuruştan satılacak. Yüzde 12 oranındaki ekmeğe yapılacak olan zammı değerlendiren Antalya Fırıncılar Odası Başkanı Musa Kazım Buhurcu “ Ekmek üretiminde yer alan her bir kalemin zamlanıyor. Bu zamlarda mecburen ekmek fiyatına yansıyor.15 Şubat’ta yapılacak olan Yönetim Kurulu toplantısı sonrasında alacağımız karar ile yüzde 12 oranında zam yapacağız. Ekmeğe yapılan zammın maliyet artışlarına bağlı olarak her yıl aynı dönemlerde gerçekleşiyor. Halen 70 kuruş olan ekmeğin azami fiyatı şubat ayının 16’sı itibariyle 80 kuruş olacak.”dedi.

 

Murat ÇIRACIOĞLU

 

—————— —————

 

Başbakan’ın Tam buğday ekmeği tüketilmesini tavsiyesini de değerlendiren Başkan Buhurcu, “Tam Buğday” ekmeği ile ilgili olarak hazırlıklar yaptıklarını ve yaygınlaştırılması için gerekli çalışmalara başladıklarını belirtti.

 

Antalya’da halen 70 kuruş olan ekmek fiyatı Fırıncılar Odası Yönetim Kurulunun 15 Şubatta yapacağı toplantıda alınacak karar ile yüzde 12 oranında zamlanıyor. Bu zamma göre 16 Şubat itibariyle 70 Kuruş olan 250 gr ekmek 80 Kuruştan satılacak. Yüzde 12 oranındaki ekmeğe yapılacak olan zammı değerlendiren Antalya Fırıncılar Odası Başkanı Musa Kazım Buhurcu “ Ekmek üretiminde yer alan her bir kalemin zamlanıyor. Bu zamlarda mecburen ekmek fiyatına yansıyor.15 Şubat’ta yapılacak olan Yönetim Kurulu toplantısı sonrasında alacağımız karar ile yüzde 12 oranında zam yapacağız. Ekmeğe yapılan zammın maliyet artışlarına bağlı olarak her yıl aynı dönemlerde gerçekleşiyor. Halen 70 kuruş olan ekmeğin azami fiyatı şubat ayının 16’sı itibariyle 80 kuruş olacak.”dedi.

 

Tam buğday ekmeği tüketilmesini tavsiye eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ‘ı desteklediklerini de belirten Antalya Fırıncılar Odası Başkanı Musa Kazım Buhurcu “Tam buğday ekmeğindeki lifler diğer beyaz ekmeğe göre biraz daha fazladır. O nedenle tok tutar ve daha fazla besleyicidir. Kepek oranı da yüksek olduğu için tam buğday ekmeği daha faydalı. Diyabet riskini azaltır ve özellikle bağırsak kanserini önleyici rol oynar.” dedi.

 

Murat ÇIRACIOĞLU

 

 

Share
354 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ