logo

08 Ocak 2018

Düşük ücretlere dikkat!

Araç bakım uzmanları, vatandaşlara araçlarına yaptırdıkları bakım işlemlerinde düşük ücretli uygulamaları tercih etmemelerini önerdi.

Muratpaşa ilçesindeki kendi işletmesinde araçlara bakım hizmeti sunan Mustafa Torbalı, araçlara uygulanan pasta-cila ve bakım paketleriyle ilgili uyarı niteliğinde açıklamalarda bulundu. Detaylı temizlikten, pasta-cila ve seramik kaplama gibi geniş bir uygulama ağında vatandaşlara hizmet veren Torbalı, vatandaşları düşük ücretli uygulamalar konusunda uyardı.

‘Bez maliyetine’ uygulama
Araçların içlerinde yapılan detaylı temizliği 6’aydan 6’aya öneren Torbalı, pasta-cila ve seramik kaplama gibi araçların dış kısımlarına yapılan uygulamalar içinse en uygun tarihin Mart ayı olduğunu ifade etti. Konuya ilişkin bilgi sahibi olan müşterilerin, dış koruma ve bakım konusunda markalı ürünlere yöneldiğini belirten genç işletmeci, vatandaşları bu tarz uygulamalar konusunda düşük fiyatlara aldanmamaları hususunda uyardı. 250 lira gibi rakamlara araçların hem iç hem de dış kısımlarına yönelik temizlik ve bakım paketlerinin uygulandığını hatırlatan Torbalı, bu işlemler için kullanılan bez fiyatlarının dahi 300 liraya mal olduğu bilgisini verdi. Kaliteli malzemelerle yapılan işlemlerde, pasta-cila uygulamasının 400, seramik kaplamanın bin 500, detaylı iç temizliğinse 250 liradan başladığını kaydeden Torbalı, araçlarda yapılan uygulamalarda, ilk önce aracın rengine ve yıpranmışlık durumuna göre malzemelerin ayarlandığını, ardından killeme, yıkama, pasta-cila, boya koruma ve isteğe göre seramik kaplama uygulaması yapıldığını aktardı.
Veli AKOĞLU

Share
372 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

BENZER HABERLER

Röportajlarımız
Beyaz’dan Maviye

Beyaz’dan Maviye

Röportajlarımız
Çantada moda tamirinde usta

Çantada moda tamirinde usta

Röportajlarımız
Eğitim sorunlarla başlıyor

Eğitim sorunlarla başlıyor

Röportajlarımız
“Esnaf direniyor”

“Esnaf direniyor”

Röportajlarımız
İhracata ALAN engeli

İhracata ALAN engeli