logo

21 Aralık 2018

DÖRT FİTNE,DÖRT ZALİM


Abdulkadir Ağlamaz
abdulkadiraglamaz@gmail.com

 

1-Çeçenistan cumhurbaşkanı Ramazan Kadirov:
Groznyde muhteşem bir cami yaparak ve Groznyi ziyaret eden Müslümanları buralara götürüp gezdirerek ne kadar Müslüman ve dindar olduğunu anlatmaya çalışan bir insandır,halbuki Çeçen cihadını kıramayan rusya Çeçenistan içinden işbirliği yapacak birisini aradı işbirlikçi olarak Ramazan kadirov’u buldu Rusya’nın yapamadığını, bu melun fazlasıyla yapmaya çalıştı, içki içen,ayyaş, sarhoş, kadınlara sarkıntılık yapan ve kadınlara tecavüz eden kişiliksiz karektersiz bir insandır, aynı zamanda İslam ile Alay eden dalga geçen ve son zamanlarda da Türkiye gelerek müslümanların gizli sırlarını mahmud efendi cemaatinin üzerinden Mosada CIA’ya ulaştırmaya çalışan bir adamdır. Mücahit ailelerine işkence yapan ve mücahitleri o kutsal davalarından uzaklaştırarak Çeçenistan’ı Rusya’nın bir eyaleti haline getiren zalim bir insandır.
2-muhammet Dahlan:
Gazze’de doğup büyüyen ve daha sonra elfetihte gençlik hareketin içerisinde bulunan Muhammed Dahlan 1961 Gazze doğumlu eğitimini İngiltere’de tamamlayan ve o günden sonra İngiltere’ye giden ve şer güçlerle beraber hareket eden Arafat’ın ölümünden de sorumlu tutulan bir karektersiz insanlar adeta Filistin davasına sekte vurmak için hazırlanmış bir portredır.Filistin de olduğu gibi Mısır’da türkiye’de Suriye’de bu şer güçlerin oyunların içerisinde muhammet dahlanı görüyoruz, evet Muhammet dahlan Filistin davasını batı emperyalizmine satan karektersiz şahsiyetsiz onursuz bir insandır, Darbe gecesinde büyük adada ve 15 Temmuz’u organize etmek için Türkiye’de bulunduğu da bir gerçektir. 15 Temmuz darbe girişiminden haftalar önce Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) hükümeti, FETÖ’ya para aktardı. Para transferi için bir aracı belirlediler. Bu aracı, Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zeyid el Nahyan ile yakın ilişkileri olan Muhammed Dahlan oldu.

– Gazze’de Hamas iktidara gelmeden önce El Fetih partisinin bu bölgedeki lideri olan Dahlan, yolsuzluktan yargılanmaya başlayınca Filistin’i terk edip Körfez’e sığınmıştı. Hamas’a karşı ABD destekli bir darbe tasarlamak ve Yaser Arafat’a suikast planlamak gibi suçlamalar da yöneltilen Dahlan, sürgün yeri olarak Abu Dabi’yi seçti.

– Dahlan’ın Fetullah Gülen ile iletişim kurmasına, ABD’de yaşayan Filistinli bir iş adamı yardımcı oldu. Bu iş adamının kimliğinin Türk gizli servisi tarafından bilindiği belirtildi.
3-Muhammed bin selman :
Arabistan’daki oyunların çoğunu İslam alemi bilmektedir, İslam aleminin merkezi olmasına rağmen İslam davasına ihanet eden ve yıllar yılı o kutsal mekanlarda müslümanların davasına ihanet etmektedirler. Amerika’da okuyup büyüyen muhammet selman Son dönemlerde adı fitnelere, ihanetlere karışan bir adamdır. kaşıkçının cinayetinden de sorumlu tutulan bu adam hem Filistin davasına hem mısır dava hem de Suriye’deki müslümanların davasına ihanet eden bir insan.Bu son ihanetinin somut örneği, Muhammet bin Selman’ın Mısır ziyaretiydi. Başta ABD olmak üzere batı ülkelerinin memnuniyetini ve kabulünü kazanmak için diktatörlüklerin uluslararası alanda meşrulaşmasını güvence altına almanın tek yolunu ihanet zilletiyle ortaya koydu. Arap ülkelerinde Filistin meselesine yönelik çözüm önerilerinin gidişatı “özgürleştirme” fikrinden, israil’le “normalleşme” politikalarına evirildi. Özellikle bu ihanet sarmalı son zamanlarda israil vizyonuyla örtüşen Amerikan ve Avrupa siyasetiyle nihai sınıra ulaştı. Terörizm ile mücadele adıyla yürüttüğü çabalarını meşrulaştırmak için, Filistin meselesini de Amerikan, Avrupa ve israil tezlerine uygun biçimde tanımlamaya çalışıyor.
Hatırlanacağı üzere Suudi Dışişleri Bakanı Adil el-Cubeyir, Amerikan ve Avrupa forumlarındaki konuşmalarında HAMAS’ı “aşırılık yanlısı/radikal” olarak niteledikten sonra, en sonunda “terörist” olarak da tanımladı. Bu tanımlamanın, 31 Ocak 2018’de ABD Dışişleri Bakanlığının HAMAS lideri İsmail Heniyye’yi terörist listesine koymasına denk gelmesi oldukça manidardır. Hiç şüphe yok ki Suudi ve diğer ülkelerin HAMAS’ı terörist örgüt olarak tanımaları, Filistin davasını tasfiye etme amaçlı planlanan Amerikan-israil ortak projesidir.
4-Birleşik arap Emirliği kralı Şeyh Khalifa bin Zayed Al Nahyan: Birleşik arap Emirliği de aynı manada hem Filistin davasına hem de ümmetin davasına ihanet edebildikleri kadar ihanet etmektedirler bunlar Suudi Arabistan ile beraber bir çok ülkede Müslüman kani dökmek üzere anlaştılar yemende Suriye’de Mısır’da bu kanın akması için ellerinden geleni yapmaktadırlar.
Sonuç olarak Amerika batı ve İsrail bu dört kişinin eliyle İslam âlemini kana bulamak istiyorlar. Piyonlar da görevlerini hakkıyla yerine getirmektedirler.bu dört zalimin ortak noktasına baktığımızda da Recep tayyip erdoğan düşmanlığını görüyoruz, Bu düşmanlığın da Şundan kaynaklandığını düşünüyoruz ümmetin davasına sahip çıkan Recep Tayyip Erdoğan’ı bitirme plan ve hezeyanlarını adeta bunların eliyle yapılmaya çalışılıyor. kaşıkçının cinayeti de Türkiye üzerine yıkılmak istenmiş ve bu vesileyle Türkiye’yi köşeye sıkıştırıp Recep Tayyip Erdoğan’ı bitirme planlarını yaptıklarını cümle alemin bilmektedir.Allah zalimlere fırsat vermesin zalimleri kendi hainlikleri ve ihanetleri ile müminlerden uzak eylesin.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Zor Kazanılır Kolay Kaybedilir

  24 Ağustos 2019 YAZARLAR

  Sözlük anlamı korku, çekinme ve kuşku duymadan inanma ve bağlanma duygusu olan güven kelimesinin sadece sözlükte yazıldığı kadarı ile hayatımızda kaldığı günümüzde, insanlara arkanızı döndüğünüz anda kuyunuzu kazacak hale gelmiş durumda. İnsanlarla karşılıklı ilişkileri güven üzerine kurmak günün birinde bizi hayal kırıklığına uğratamayacak birini bulacağımız, hatta hayal kırıklığına uğramamayı başarabileceğimiz anlamına gelmez. Hayatın en zor anlarından biri de birilerine güven duymaktır. İnsan her zaman birilerine güvenmek ister. Bir...
 • MAAŞ, MAKAM VE ŞÖHRET

  24 Ağustos 2019 YAZARLAR

  Bilinen bir kıssadır, vaktiyle bir baba gamsız ve hiçbir şeyi umursamayan oğluna sürekli “Sen adam olmazsın” diye serzenişte bulunur. Oğlu ise yıllarca çalışır durur ve neticesinde devlet kademesinde vezirlik makamına kadar yükselir. Vezir olduktan sonra, uşaklarına babasını yanına getirmelerini söyler. Vezirin maksadı babasına ne kadar önemli bir adam olduğunu kanıtlamak… Bir süre sonra babası gelir ve oğlu babasına “bana senden adam olmaz der dururdun, bak vezirim artık” diyince, babası oğluna “ben sana vezir olamazsın demedim, adam ...
 • Faizin Toplumsal Zararları

  23 Ağustos 2019 YAZARLAR

  Hicretin onuncu, risaletin son senesiydi.  Peygamber Efendimiz (s.a.s) hac farizasını yerine getirmek üzere ashabıyla birlikte Medine’den yola çıkıp Arafat’a ulaştı. Burada, yıllar sonra “Veda Hutbesi” diye meşhur olacak olan hutbesini îrâd etti.  İnsanlığın yolunu aydınlatacak tavsiyelerde bulundu. Birtakım haramlara ve sapmalara karşı ümmetini uyardı. Allah Resûlü’nün Veda Hutbesinde “Câhiliyeye ait her şey ayaklarımın altındadır” diyerek bir daha dönülmemek üzere yasakladığı hususlardan biri de faiz idi. Peygamberimiz, faizin her çeşidini ay...
 • Hayallerinizi Ertelemek!..

  23 Ağustos 2019 YAZARLAR

  Yaşınız kaç, cinsiyetiniz ne, medeni haliniz nasıl, ekonomik sosyal durumunuz hangi seviyede olursa olsun, bugün, şu an nefes alıp veriyorsanız, Yaradan’ın bu dünyada soluklanmanıza izin verdiği ölçüde hayatınıza devam ediyorsunuz demektir. Belki bu cümle ile satırlara başlamam sorularımın kafanızda, gayr-i ihtiyarî tahlil edilmesine sebep olmuş olabilir. “ Yaşım şu, bayanım- erkeğim, evliyim-bekarım, maaşım yetersiz- çok şükür iyi…vs. gibi.” Biraz da ruh halinizi tahlil edelim ama bu sefer isteyerek. Mutlu bir hayatınız mı var, yok...