logo

13 Ağustos 2018

DİK DURALIM EĞİLMEYELİM


YALÇIN KÜÇÜK
yalcinkucuk7@gmail.com

Dolar aldı başını gidiyor…

Gidiyor, gitmesine ama nereye gidiyor pek bilinmiyor.

Gerek dış güçlerin bir takım ekonomik oyunları gerekse de ülkenin yeni sisteme entegre süreci nedeniyle Türk lirası değer kaybetti.

Bunun yanında Avrupa Birliği para birimi olan Euro hâlihazırda yükselişini sürdürürken dolarda Euro’nun yükselişini aratmaz bir şekilde adeta yukarıya doğru son hızla tırmandı.

Bir tarafta ekonomide bu şekilde olumsuz dalgalanmalar devam ederken bir taraftan da bu dalgalanmayı fırsat bilen bazı kişiler yâda gruplar, hükümeti hedef alan söylemlerle ekonomideki bu dalgalanmayı sanki körüklüyor.

Eğer ortada ekonomik yönden bir durgunluk, bozukluk yâda herhangi bir olumsuzluk var ise bunu milletçe aşmaya çalışacağız.

Böylesi kara propagandalara gelmeyeceğiz ve gelmemiz lazım.

Şimdi soruyorum size; ekonomideki bu olumsuzluğun hangi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına katkısı var?

Siz cevap vermeden önce ben cevaplamak istiyorum.

Hiç kimseye katkısı yok…

Sevgili Türkiye Cumhuriyeti’nin her biri birbirinden güzel insanları, tamam, dolar yükseliyor, yükselmesine ama bu yükselişe bizde olumsuz söylemlerimizle destek olmayalım.

Bilakis birliğimizle, dolara karşı alacağımız tavırla, bozduracağımız her bir dolarla, alışverişte dolar yerine kullanacağımız her bir Türk lirasıyla bu ekonomik dalgalanmaya karşı dik duralım.

Devletimize , geleceğimize bu konuda köstek olmak yerine destek olalım.

Belki bu yazıyı okuyan bazı kişiler, bu sözüme inanmaya bilir ama olsun.

Ben her şeyden önce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım ve devletimin zor zamanında yanında olmak zorundayım.

Birlik ve beraberlik olgusunu yeniden vurgulamak istiyorum.

Biz ne kadar bir olursak, beraber olursak dolara karşı mevcut ekonomik dalgalara karşı o kadar başarılı oluruz.

Yani doları yenecek olan 15 Temmuz’da olduğu gibi milli iradedir, halktır, vatandaştır.

Bu nedenle Milli irademizi doların bu yükselişine karşı ne kadar güçlü bir şekilde gösterirsek inanın bana ne dolar ne de başka bir para birimi bizim güçlü irademiz karşısında ayakta durabilir.

Saygılarımla…

Share
105 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • SABIR

  15 Ağustos 2018 YAZARLAR

  Sizin  şer bildiklerinizde hayır,hayır bildiklerinizde, şer vardır. bu ayeti kerimenin tefsirine baktığımız zaman bize şer gibi gelen şeylerde Rabbim hayır murad etmiş olabilir. bize hayır gibi gelen şeylerde Rabbim şer murat etmiş olabilir. evet bugün şüphesiz ki dünya ve Türkiye gündeminde bu büyük şeytanın Türkiye’ye karşı uyguladığı ekonomik savaş ile ilgili gündemdir. Biz’de Mekke-i mukerremeden nazargahi ilahiden, arzın merkezinden, bütün vatandaşlarımıza, kardeşlerimize, selam ve dualarımızı gönderiyoruz. şüphesiz ki buralarda da büyü...
 • Bize öğretilenler bizleri şaşırtanlar

  15 Ağustos 2018 YAZARLAR

  İletişimin kısıtlı, gazete haberlerinin ise yazılanların ötesinde kullanılan görseller, verilen mesajlar dışında ülkemiz ile ilgili bilgiyi, Dünya da ki gelişmeleri ancak öğrenebildiğimiz yollardı. Kıt imkanlar ile iyi haberlerin ve duyuruları paylaşmanın heyecanı içinde okuyucusuna televizyonda ise izleyicisine bu haberler ulaştırılırken başta aile içi, sonra okul ve daha sonra da tüm büyük küçük eğitimin elinin değdiği her yerde değerlerimiz bir bir hatırlatılmıştır. Ne demiş büyüklerimiz; -Bacak bacak üzerine büyüklerinin karşısında oturu...
 • Hepimiz Koray Geçgeliz !

  15 Ağustos 2018 YAZARLAR

  Gazeteci de Türk Medeni Kanunları ile her vatandaşın sahip olduğu haklara sahiptir. Gazeteciyi özel koruyan bir yasa yoktur. Bir dönem başında kasklarla dolaşan gazetecileri okuyucularımız bilir. Coplar, dipcikler sanki eylemi yapan gazeteciymiş gibi dayak atılmıştır. Sonuç; Değişen bir şey yok ! Gazetecilerde tıpkı Acil Servis doktorlarının düştüğü durumları yaşamaktadır. Kişiliği, gazeteci kimliği, cesareti ve duruşu ile mesleğinin onur ve şerefini haysiyetini koruyarak icra edenler ya dayak yer, ya da serseri bir kurşun ile hayattan kopartıl...
 • ÇINAR OLMAYIN ÇİMEN OLUN !!!

  15 Ağustos 2018 YAZARLAR

  Her kes çınar olmak ister, Çünkü büyüktür,kökleri sağlamdır Gösterişlidir ben burdayım der. Ama çınar olmak zordur, Rüzgar seninle uğrasır, Şimşekler hep senin üstüne düşer, Fırtınalar en çok sana zarar verir. Yani kolay değildir çınar olmak.   Ama ÇİMEN öylemi, Yağmurlar seni besler Koyun,kuzu senden beslenir, Üzerine pisliğini bıraksa bile Gübre olur işine yarar. Yükseklerde başın dönmez, Şimşekler yakıp yıkmaz Rüzgarlar seni devirmeye çalışmaz Seninle mücadele etmez. Senin sırtını ok...