logo

13 Ağustos 2018

DİK DURALIM EĞİLMEYELİM


YALÇIN KÜÇÜK
yalcinkucuk7@gmail.com

Dolar aldı başını gidiyor…

Gidiyor, gitmesine ama nereye gidiyor pek bilinmiyor.

Gerek dış güçlerin bir takım ekonomik oyunları gerekse de ülkenin yeni sisteme entegre süreci nedeniyle Türk lirası değer kaybetti.

Bunun yanında Avrupa Birliği para birimi olan Euro hâlihazırda yükselişini sürdürürken dolarda Euro’nun yükselişini aratmaz bir şekilde adeta yukarıya doğru son hızla tırmandı.

Bir tarafta ekonomide bu şekilde olumsuz dalgalanmalar devam ederken bir taraftan da bu dalgalanmayı fırsat bilen bazı kişiler yâda gruplar, hükümeti hedef alan söylemlerle ekonomideki bu dalgalanmayı sanki körüklüyor.

Eğer ortada ekonomik yönden bir durgunluk, bozukluk yâda herhangi bir olumsuzluk var ise bunu milletçe aşmaya çalışacağız.

Böylesi kara propagandalara gelmeyeceğiz ve gelmemiz lazım.

Şimdi soruyorum size; ekonomideki bu olumsuzluğun hangi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına katkısı var?

Siz cevap vermeden önce ben cevaplamak istiyorum.

Hiç kimseye katkısı yok…

Sevgili Türkiye Cumhuriyeti’nin her biri birbirinden güzel insanları, tamam, dolar yükseliyor, yükselmesine ama bu yükselişe bizde olumsuz söylemlerimizle destek olmayalım.

Bilakis birliğimizle, dolara karşı alacağımız tavırla, bozduracağımız her bir dolarla, alışverişte dolar yerine kullanacağımız her bir Türk lirasıyla bu ekonomik dalgalanmaya karşı dik duralım.

Devletimize , geleceğimize bu konuda köstek olmak yerine destek olalım.

Belki bu yazıyı okuyan bazı kişiler, bu sözüme inanmaya bilir ama olsun.

Ben her şeyden önce Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım ve devletimin zor zamanında yanında olmak zorundayım.

Birlik ve beraberlik olgusunu yeniden vurgulamak istiyorum.

Biz ne kadar bir olursak, beraber olursak dolara karşı mevcut ekonomik dalgalara karşı o kadar başarılı oluruz.

Yani doları yenecek olan 15 Temmuz’da olduğu gibi milli iradedir, halktır, vatandaştır.

Bu nedenle Milli irademizi doların bu yükselişine karşı ne kadar güçlü bir şekilde gösterirsek inanın bana ne dolar ne de başka bir para birimi bizim güçlü irademiz karşısında ayakta durabilir.

Saygılarımla…

Share
165 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Alkol aklımızı başımızdan alır

  18 Ekim 2018 YAZARLAR

    İnsan, aklıyla yeryüzünde hareket eder. Ve insanı değerli kılan en önemli varlığı aklıdır. Şimdi aklımız olmasaydı mesela ne kadar karmaşıklaşırdı her şey. İHALE İLANLARI İÇİN TIKLAYIN.... İşte alkol her şeyden önce aklımızı başımızdan alır ve en değerli varlığımızı kıymetsiz hale getirir. Oysa insan yeryüzünde varlıkların en şereflisi ilan edilmiştir Allah tarafından. Alkol alan bir insanın her şeyden önce kendisine faydası olmadığı gibi kendisine saygısı da yoktur. Evindeki huzursuzluğu, ailesine karşı vurdumduymazlığı, toplumuna ...
 • Tüketici geleceği görür

  18 Ekim 2018 YAZARLAR

    TÜİK’in her ay açıkladığı bu endeks özellikle birkaç aydan beri hızlı bir düşüş eğiliminde. İHALE İLANLARI İÇİN TIKLAYIN...  Zaten endeksin 100 seviyesinin altına inmesi güvensizliği ifade ederken, bunun şimdi 59 seviyelerine gelmesi toplam talebin sahibi olan tüketici için davranışların değiştiği anlamına gelir. Tüketici geleceğe göre hareket eden bir özelliğe sahiptir. Yani ekonomiye olan güvenindeki azalma onu ya zorda olsa elinde para tutmaya, ya döviz almaya ya da ev ve benzeri büyük harcamalarında ertelemeye gitme sonucu doğ...
 • Yetiş CK

  18 Ekim 2018 YAZARLAR

    Kurumsallığa doğru örnek adımları atan, Antalya’ya yaptığı yatırımlar ve verdiği enerji ile kendisine binlerce teşekkür ettiğimiz CK… Yine teşekkürü borç biliyoruz. İHALE İLANLARI İÇİN TIKLAYIN... Yine de övgüyle söz edeceğimiz dokunuşları var. Ele alacağımız konu kurumsallığın modernizasyonu ve hassasiyeti noktasında biraz daha çözüme dönük mevzuları oluşturuyor. Hepimiz biliyoruz ki Avrupa’nın yer altı yatırımları savaşlar biter bitmez ilk önceliği çalışmalar olmuştur. Alt yapı başlı başına bir sorun. Öyle ki İtalya da bir bölge d...
 • O çalıştıkça Antalya kazanıyor

  17 Ekim 2018 YAZARLAR

    Siyasi söylemleri bir kenara bırakalım ve olaya da siyasi olarak yaklaşmalayalım. Büyükşehir Belediyesi’nin de 19 ilçeye hizmet verdiğini unutmayalım. İHALE İLANLARI İÇİN TIKLAYIN... Şimdi şöyle biraz beyin cimnastiği yapalım. Önce biraz geriye gidelim ve 2004 yılı öncesini hatırlayalım. Her yağmur yağdığında sular altında kalan, evleri ve işyerlerini su basan, onlarca aracın suların içerisinde kaldığı bir Antalya vardı. Toplu ulaşımda çağın gerisinde kalmış saatlerce duraklarda bekleyen sizzler vardınız. Küçük dolmuşlarda klim...