logo

Bir garip meclis

Meral Akşener’e destek veren Hasan Gökçe, MHP’den ihraç edilirken Korkuteli Belediye Meclisi’nde MHP kanadı Gökçe’ye destek veriyor. Gökçe, CHP’den de aldığı destek ile hizmet etmeye çalışyor.

 

AKSOY: İSTEYEN İSTİFA EDEBİLİR

Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe, “Aslında çok daha önceden benimle birlikte hareket edebilirlerdi ama komisyon görevlerinin ortadan kalkmaması adına, biliyorsunuz bağımsız meclis üyeleri komisyonda görev alamıyor. O yüzden onlar şuan da devam ediyorlar” dedi. MHP’li 9 meclis üyesi meclislerde Gökçe’ye destek verirken mecliste azınlıkta olmasına karşın Gökçe, CHP’den de aldğı destek ile maddeleri meclisten geçirebiliyor. MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, Büyükşehir Belediye Meclisi’ne geldiği için İrfan Yılmaz’ı ihraç ettiklerini kaydetti ve “Korkuteli’ndeki meclis üyelerimiz istifa etmek istiyorsa buyursun etsinler” dedi.

Olağanüstü Genel Kurul isteyerek MHP Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye karşı bayrak açan Meral Akşener’e destek veren ve MHP’den ihraç edilen Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe, mecliste zor anlar yaşıyor.

Normal şartlar altında meclis çoğunluğu AK Parti’nin elinde iken Başkan Gökçe’ye destek MHP ve CHP’den geliyor. Başkan Gökçe, MHP’li 9 meclis üyesinin istifa etmek istediğini ancak kendisinin engellediğini açıkladı. MHP İl Başkanlığı ve Genel Merkez şu ana kadar Korkuteli’ndeki meclis üyeleri hakkında herhangi bir işlem başlatmazken Başkan Hasan Gökçe, “Yereldeki hizmet anlayışımızın sağlıklı devam etmesi anlamında buna ihtiyacımız vardı” diyerek MHP ve CHP desteğinin önemine vurgu yaptı.

MECLİS ÜYELERİ DE İSTİFA EDECEKTİ

“Benim gurubumla hiçbir sıkıntım yok. Hala onlarla birlikte çalışıyoruz. Yeni parti oluşumuna kadar da onlar MHP çatısı altında çalışmaya devam edecekler” diyen Korkuteli Bağımsz Belediye Başkan Hasan Gökçe, “Aslında çok daha önceden benimle birlikte hareket edebilirlerdi ama komisyon görevlerinin ortadan kalkmaması adına, bilindiği gibi bağımsız meclis üyeleri komisyonda görev alamıyor. O yüzden onlar şuan da devam ediyorlar” ifadesini kullandı.

MHP’Lİ MECLİS ÜYELERİ DESTEKLİYOR

MHP’nin mecliste 9 tane meclis üyesi olduğunu kaydeden ve “9 tane meclis üyem var. Daha bugüne kadar birbirimize karşı en küçük bir sorunumuz olmamıştır” diyen Hasan Gökçe, “Bunu herkes biliyor zaten. Korkuteli’nde bizi tanıyanlarda bilir. CHP meclis üyeleri ile de bir sıkıntımız yok. Yereldeki hizmetlerin sağlıklı sürdürülmesi adına bu birlikteliği elimizden geldiği kadar sağlıklı devam ettiriyoruz” şeklinde konuştu.

CHP’DEN MECLİS YARDIMCILIĞI İLE DESTEK

CHP’ye meclis yardmcılığ görevleri vererek desteklerini aldığını açıklayan Korkuteli bağımsız belediye başkan Hasan Gökçe şu ifadeleri kullandı, “Ben MHP çatısı altında ne şekilde hizmet veriyorsam şuanda da bağımsız olarak aynı hizmeti vermeye çalışıyorum.Şuan, MHP içerisinde siyaset yaptığım dönemlerden farklı bir dönem yaşamıyorum. 2014 seçimlerinde de belediye başkanlığını almamıza rağmen de meclisi biz kaybetmiştik zaten. Yaklaşık bir buçuk iki yıla yakın bir süre o dağınık meclis tablosu ile çalışmaya gayret ettik. Meclis AK Parti’deydi. Daha sonra CHP’den 3 kişiye meclis yardımcılığı vererek, onlarla güzel bir birliktelik ortaya koyduk. Şu süreçte de aynı birlikteliğimiz devam ediyor. Yereldeki hizmet anlayışımızın sağlıklı devam etmesi anlamında buna ihtiyacımız vardı. Dün ne isek bugün de aynı şekildeyiz. İlçelere gelen ödenekler, kaynaklar zaten bellidir. Bunu en ekonomik derecede kullanmaya devam ediyoruz.”

AKSOY’UN AKŞENER RAHATSIZLIĞI

Korkuteli’ndeki konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, Meral Akşener ile ilgili yada bağlantılı konuların kendisini ilgilendirmediğini ve rahatsızlık duyduğunu dile getirdi. Başkan Mustafa Aksoy, Büyükşehir Belediye meclisine geldiği için sadece İrfan Yılmaz’ı ihraç ettiklerini belirtirken “Meclis üyeleri de istifa ederse etsin” dedi.

Yalçın KÜÇÜK

Etiketler: » » » » » » » »
Share
489 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ