logo

12 Ekim 2017

Bilinçli bireyler yetişiyor

Kepez ilçesindeki okullarda okuyan öğrenciler trafik parkında aldığı trafik eğitimi ile trafik kurallarına uyan bireyler olarak yetişiyor.

 

BELEDİYE’YE TEŞEKKÜR

Devlet Su işleri’nin(DSİ)güney bölümünde bulunan Trafik Eğitim Parkı’na her hafta yüzlerce çocuğun gelip eğitim aldığını belirten Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Şube Başkanı Abdullah Gökmen, yeni sezon hazırlıklarını yaptıklarını 16 Eylül tarihinden bu yana Kepez Belediyesi’nin ilçedeki çocukları otobüsle eğitim alanına getirerek destek olduğunu belirtti. Trafik parkına öğrenciler eşliğinde gelen öğretmenlerin uygulamalı olarak anlatım yaptıklarını, çocukların akıllı tahtada tekrar yaparak konuları pekiştirdiğini söyledi.

Bugüne kadar 102 bin çocuğa eğitim verildiğini aktaran Başkan Gökmen, “Hep söylüyoruz ağaç yaş iken eğilir diye. Çocuklarımız Milli Eğitim müfredatına ilave olarak trafik kurallarına dair bilgi alarak yaşamlarında trafikte kurallara uyan bireyler olarak yetişiyor. Çocuklarımız burada öğrendiklerini günlük hayatta uygulayarak kaza riskini en aza indiriyor. Trafik parkımıza tüm öğrencilerimizin gelmesini istiyoruz. Bu konuda belediyelerimizden transfer konusunda destek bekliyoruz” diye konuştu.

Kazaları önlemek için hepimizin üzerine düşen görevleri eksiksiz yerine getirmesi gerektiğini belirten Şube Başkanı Abdullah Gökmen, Karayolu üzerinde gerek sürücü, gerekse yaya olarak kendi tavır ve davranışlarımıza dikkat etmemiz gerektiğini çocuklara ve öğrencilere yeterince bilgi ve eğitim vermenin her bireyin görevi olduğunu vurguladı. Gökmen sözlerini şöyle sürdürdü: “Yollarda ve oyun alanlarında öğrenciler, diğer insanların davranışlarına saygı göstermek, haklarına saygılı olmak zorundadır. Gereken durumlarda karşılıklı dayanışma ve yardımlaşma içinde olmaları her zaman kendi menfaatlerine olacaktır.

Her zaman daha iyi ve daha fazla sorumluluk sahibi insanlar olmamız sadece trafik kuralları için değil, hepimiz için faydalı olacaktır

“Bugüne kadar emniyet kemeri kullanmama ve alkol alınarak yapılan yanlışlar üzerine yazılarımız sürekli yayınlanmaya devam ediyor. Bizimle birlikte trafikten yetkili arkadaşlarımızın bu tür açıklamalarına rağmen trafik kazaları daha da artıyor. Antalyamız’da belirli dönemlerde gelen turistle birlikte artan trafik yoğunluğu nedeniyle sürücü ve yayalarımızı bir kez daha uyarıyor, kurallara uymalarını ve kendilerini her an gözetleyen yabancılara karşı hata yapmamaya özen göstermelerini tavsiye ediyoruz. Hepinize kazasız günler dilerim”

Murat ŞENTÜRK

Share
290 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ