logo

Bağış yoksa ceza var

8 Ekim’de gerçekleşecek olan Aksu güreşleri öncesi bağış krizi yaşanıyor. İddiaya göre başkan Halil Şahin bağış yapmak istemeyen iş adamlarının işletmelerine zabıta gönderiyor.

 

AKSU’DA SULAR DURULMUYOR

Fetö ve ihale iddiaları ile çalkalanan son olarak da ödenemeyen personel maaşları ile gündeme gelen Aksu Belediyesi’nde bu kez krizin adı bağış. İddiaya göre 8 Ekim tarihinde gerçekleşecek olan güreşler öncesinde iş adamlarına belediyede randevu veren başkan Halil Şahin, bir fiyat söyleyerek iş adamlarının bağışta bulunmasını istiyor. Vermek istemeyen işletmelere zabıta gönderiliyor.Konu AK Partili milletvekillerine de aktarılırken Aksu Spor Kulübü Başkanı Mehmet Selvi ise iş adamından gücü yettiğince güreşlere katkı koymasının istendiğini doğruladı.

Aksu Belediyesi’nde son dönemlerde neredeyse her yeni gün yeni sorunlar ortaya çıkıyor. Fetö ve ihalelerde yaşanan olaylar iddiaları ile çalkalanan Aksu’da personel maaşları krizinden sonra bu kez de bağış krizi çıktı.

BAŞKAN İSTİFANIN EŞİĞİNDE Mİ?

Ortaya atılan iddialar ile bunalan ve hatta istifanın dahi eşiğine geldiği söylenen Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in 8 Ekim 2017 Pazar günü gerçekleştirilecek olan yağlı güreşler öncesinde bağış toplamak için iş adamlarını belediyeye çağırdığı ve tek tek görüştüğü dile getiriliyor.

ZABITA KANALI İLE TEHDİT Mİ?

İş adamlarına yağlı güreşler için destek olması çağrısında bulunan Başkan Halil Şahin’in iş adamlarına ‘sana şu kadar yazdım, sana bu kadar yazdım’ diyerek yağlı güreşler için fiyat belirlediği ileri sürüldü. Bizzat başkan Şahin tarafından iş adamlarına konunun aktarıldığı dile getirilirken bağış yapmak istemeyenlerin iş yerlerine zabıta gönderilerek göz dağı verildiği hatta cezai müeyyideler uygulandığı iddia ediliyor.

BAĞIŞ İSTEMEYİ DOĞRULADI

Bağış isteme olayını Aksu Spor Kulübü Başkanı Mehmet Selvi de doğrularken rakam ifade edilmediğini gücü oranında iiş adamından bağış talep edildiğini açıkladı. Bağış krizi ile ilgili olarak iş adamlarının AK Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse ve Hüseyin Samani’ye de konuyu ilettikleri ve vekillerin Antalya’ya geldiklerinde bu iş adamları ile görüşecekleri öğrenildi.

Yalçın KÜÇÜK

Etiketler: » » » » » »
Share
512 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ