logo

‘Aynı yanlışa düşülmesin’

Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen, 12 Eylül antidemokratik darbenin 39’uncu yıl dönümü vesilesiyle bir açıklama yaptı.

Düzen açıklamasında, “Cenab-ı Allah bir daha bu millete 27 Mayıs’lar, 12 Eylül’ler, 28 Şubat’lar, 15 Temmuz’lar yaşatmasın” temennisinde bulundu. Darbelerle sadece demokrasinin değil, Türkiye’nin önünün kesildiğine vurgu yapan Başkan Düzen, “Çalışanın emeği, fakir fukaranın ekmeği çalınmıştır.  Bir milletin umudu, geleceğe ilişkin hayalleri yok edilmiştir” dedi.

KEYFİYET DEĞİL ADALET VURGUSU

Darbelerin önleminin yolunun darbelerden ders çıkarmaktan geçtiğini belirten Ramazan Düzen, “Yapılan hatalara tekrar düşülmemeli. Maalesef 12 Eylül’den sonra yapılan yanlışlar, Türkiye’yi 28 Şubat’a, 28 Şubat’ta yapılan yanlışlarda 15 Temmuz’a götürdü. Tıpkı 12 eylül’deki gibi 28 Şubat’ta da  onbinlerce insan irtica bahanesiyle fişlendi. Binlercesi işten atıldı, ihraç edildi. Gece yarıları evleri basıldı. Demokrasi, hukuk, adalet, insan hakları rafa kaldırıldı. Biz istiyoruz ki; 15 Temmuz’dan sonraki süreçte de aynı yanlışa düşülmesin. Elbette her türlü terör örgütünün üzerine gidilsin.  Elbette Devlete sızmış her türlü illegal yapı dağıtılsın. Ama masumlar cezalandırılmasın. Onların masumiyeti üzerinden yürümesin. Keyfiyet değil adalet esas alınsın” şeklinde konuştu.

HATALAR TEKRARLANMAMALI

Darbelerin çaresinin daha fazla demokrasi olduğuna dikkat çekenSaadet Partisi İl Başkanı Ramazan Düzen, “Darbeleri önlemenin yolu: Daha fazla şeffaflık, daha fazla demokrasidir. Herkesin saygı duyduğu bir adalet sistemini kurmaktır. Gelir dağılımında hakça bir paylaşımı sağlamaktır.  En önemlisi de; Türkiye Cumhuriyeti’ni, hiçbir ideolojinin, hiçbir yapının, hiçbir partinin ve hiçbir kişinin vesayet ve tahakkümü altına sokmamaktır” diyerek aynı hataların tekrarlanmaması vurgusu yaptı.

Mehmet ÖZCAN

Share
#

SENDE YORUM YAZ