logo

Ayaklar havada kaldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yaya trafiğinde yaşanan sıkıntıları aşmak için Çallı’da yapımına başlanan modern üstgeçit çalışması ne yazık ki seçimin ardından yarım kaldı. Temelinin atılmasının üzerinden geçen zamanda üst geçidin neden hala bitirilmediği halk tarafından tepki topluyor.

 

Antalya’da 30 Mart seçimlerinin öncesinde büyük bir coşku ve kalabalıkla Çallı’da temeli atılan üst geçidin inşaatına ara verildi. Mustafa Akaydın’ın seçimi kaybetmesinin devamında bazı projelerde yavaşlandığı hatta durduğu gözleniyor. Çallı’da meydana gelen trafik kazalarının önüne geçilmesi adına büyük önem taşıyan çalışmanın şimdiye kadar çoktan bitirileceği belirtiliyordu. Seçimlerin ardından ise beklenen olmadı. Seçime yetişmeyen üst geçit, şimdi ne zaman ayağa kaldırılacak diye bekleniyor. Otomobil ve otobüs trafiğinin oldukça hızlı seyrettiği bir trafikte üst geçit doğabilecek yeni kazalar açısından özellikle okul ve işlerine gidip gelen insanların ümidi olmuştu. Asansörler sayesinde yüksek merdivenlerden korkmadan karşıya geçme hayali kuran yaşlı insanlarda dört gözle verilen aranın bitip üst geçidin bir an evvel tamamlanmasını bekliyorlar.

 

Antalya yarım kalan projelerle gündeme gelmeye başladı. Bunlara en güzel örnekte Çallı’da 30 Mart yerel seçimlerinin öncesinde büyük bir kalabalık ve coşku ile temeli atılan ve yapımına hız verilen üst geçit gösteriliyor. Büyük bir gayrete rağmen seçime yetiştirilemeyen modern üst geçit daha şimdiden birçok vatandaşın tepkisini topluyor. Mustafa Akaydın ve ekibinin edinilen bilgilere göre seçime yetiştirilmesi talimatını verdiği üst geçit, bu gün ne yazık ki malzemelerinin birçoğunun yanı başında olmasına rağmen yerine montajı gerçekleştirilemiyor. Üst geçidin uzun bir aradan sonra aynı yere yeniden yapılmasını meraklı gözlerle bekleyen çevre sakinleri, yetkililere bir türlü ulaşmayı başaramadıklarını bu durumun biran evvel düzeltilmesi gerektiğinde hemfikirler. Yaşanan son yağmurların ardından daha önce montajı biten üst geçidin demir ayaklarının yan yatmaya başladıkları görülüyor. Özellikle okullarına gitmek için bu üst geçide çok ihtiyacı olduğunu gördüğümüz öğrenciler ve yaşlılar karşıya geçmek için tramvay yolunu kullandıklarını ve bununda tehlikeli olduğunu vurguluyorlar. Son gelen bilgilere göre Mayıs ayı başında açılışı yapılacağı söylenen modern üst geçidin tarihinde bir değişiklik olabileceği söyleniyor.

Hakan ATEŞ 

Ayaklar havada kaldı

Ayaklar havada kaldı

Share
#

SENDE YORUM YAZ