logo

Antalya’da Geleneksel Çocuk Oyunları Ligi başladı

Antalya’da farklı okulların İlköğretim 4. sınıf öğrencilerinden oluşan ve 30 takımın lig usulü mücadele edeceği Antalya Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Çocuk Oyunları Ligi başladı.
Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Federasyonu’nun organize ettiği ve Antalya Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleştirilen Geleneksel Çocuk Oyunları Ligi, Muratpaşa Fatih Ortaokulu Kapalı Spor Salonunda başladı.
Sokak oyunlarının temel taşını oluşturan mendil kapmaca ve seksekle öğrencileri buluşturan yarışmalarda, farklı okulların 4. Sınıf öğrencilerinin oluşturduğu toplam 30 takım lig usulü mücadele ediyor.
Çocukların geleneksel oyunları öğrenmesinin hedeflendiği yarışmalarla ilgili bilgiler paylaşan Geleneksel Çocuk Oyunları Ligi Federasyon Kurulu Üyesi Salim İsot, teknoloji sebebiyle artık sokak oyunlarından uzaklaşan çocukların yeniden koşup oynaması için bu aktivitelerin önemli olduğunu vurguladı. Bu tür aktivitelere devam edeceklerini kaydeden İsot, organizasyona destek veren Antalya Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.
1,5 ay daha sürmesi öngörülen yarışmalar sonucunda ödül töreni yapılarak öğrencilere kupa ve madalyalar verilecek.İHA

Antalya’da Geleneksel Çocuk Oyunları Ligi başladı

Antalya’da Geleneksel Çocuk Oyunları Ligi başladı

Antalya Hilal Gazetesi paylaştı: 22 Nisan 2018 Pazar

Share
357 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ