logo

06 Ocak 2018

İYİ Partiye sızmalar


Cengiz Savaşeri
cengizsavaseri07@gmail.com

200 kurucu üyeyle kurulan ve kongresini yaparak 50 ilde örgütlenme çalışmalarını tamamlayan İyi Parti, Antalya örgütlenmesini tamamlamak için yoğun çalışma içinde.
Antalya İl başkanlığı görevi verilen Av. Nizamettin Sağır, ilk iş olarak geçmişte beraber çalıştığı arkadaşları yanı sıra sürpriz isimlerle diyalog kurup il yönetiminde görev alacak arkadaşlarını oluşturdu. İyi Parti kurucu üyesi ve MİLMAB başkanı Musa Ertugan ve Antalya siyasetinde teşkilatçılığı ile tanınan İlhami Okudan ile çalışmalara başlayan Nizamettin Sağır başkan’ın ilk işi il başkanlığı binasını hazırlamak oldu. Gidip gördük. Mükemmel bir bina hazırlanmış. Adeta iktidar partisi havasında İddialı bir bina görüntüsünde
Bu güne kadar açıklanmayan il yönetimi merakla beklenirken, İlçe teşkilatlarını oluşturmakla görevlendirilen İlhami Okudan, ilçelerde görev alacak isimlerle görüşmelere başladı. Bu gelişmelerle birlikte kamuoyunda ilgi de artmaya başladı.
Kısa sürede çalışmalarında ilerleme kaydeden Antalya İyi Parti, diğer siyasi partiler kadar konuşulur oldu. Bu durum elbette diğer siyasi partilerde aradığını bulamamış veya siyasete girmek için uygun zemin arayanlara da fırsat oldu. HER GÖNÜLDE BİR ASLAN YATAR sözünden yola çıkarsak, mevcut partileri kendi dünya görüşüne uygun görmeyenlerin de aradığı fikirleri İyi Partide bulanların olduğunu söyleyebiliriz.
Başkan Nizamettin Sağır’ın açıklamalarına ve verdiği röportajlara bakarsak, kapılar bölücü örgütlerle ilişkisi olanlarla, aşırı uçlar tabir ettiğimiz kişiler ve FETO örgütüne bulaşmışlar dışında herkese açık.
Nizamettin başkan’ın HERKES GÖMLEĞİYLE GELSİN çağrısıyla başlayan müracaatlar neticesi, İyi parti Antalya yapılanmasında zorluklar da başlamış oldu. Siyasette yıpranmamış, yeni yüzleri de yönetimlerde görmek isteyen yönetimin karşısına bir zorluk da bu konuda çıkıyor. Gelen yeni yüzler, kendi istekleriyle mi geliyor, başka siyasi oluşumlardan sızdırma veya yönlendirme mi var, elbet araştırıyorlar. Bence yılların tecrübeli siyasetçisi İyi Parti il teşkilatı bu konuları çabuk fark eder. Her bölgede, mahallelerde istihbaratları olduğunu biliyorum.
Antalya siyaseti kolay değildir. Öyle iddia sahipleri vardır ki, her partide eli kolu olsun ister. İktidara kim gelirse orada istediğini yaptırmak ister. Makam mevki peşinde koşanlar, geçmişten ağzı yanıp hırs sahibi olanlar ve de geçmişte iktidar olmuş siyasi partilerden sosyal ve siyasi rantlar elde ederek yaşam sürdürenler, sinsice telefon siyaseti yapıp bürolarda hazırlık yaparlar.
Her vatandaşın siyaset yapma hakkı olduğuna göre, kendilerini kanaat önderi gören ve bizim cebimizde oy var diyenlere İyi Partinin hayır deme şansı yok. Sadece birlikte hareket edebilecekleri kişileri yetkilendirme hakkı var. Neticede yakın zamanda bu işler sandıkta çözüleceğinden, bu yarış teşkilat seçimlerinden sonra biter. SANDIKTAN ÇIKANA HERKES ŞAPKA ÇIKARIR.
Biz basın camiasına göre İyi Parti iyi oldu. Diğer siyasi partilerle beraber yeni bir haber malzemesi ortaya çıkmış oldu. En az siyasiler kadar biz gazeteciler de kamuya hizmet ettiğimizden, önümüzdeki süreçte iyi olan ne varsa aktarmak, elbet olumsuzlukları, yanlışlıkları da yazıp kamuoyunu bilgilendirmek işimiz.
Hoşça kalın, millete hizmetle kalın.
Cengiz Savaşeri

Share
767 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

İYİ Partiye sızmalar” için 1 yorum

 1. Ali yaşın : diyor ki:

  Fikir güzel,yazıdaki görüşünüz yeride. Ancak MHP ye gönül vermiş kişilerin( İlhami Okudan )gibilerin koşarcasın bu. Kökü temeli olmayan bşr partiye koşmsları çok garip.
  Kime hizmet için gittiklerini bilmeyen Milliyetciler, yazıklar olsun onların Milli görüşlerine,düşüncelerine.
  Görelim mevlam neyler,neylerse güzel eyler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • ZEYTİN DALI

  22 Ocak 2018 YAZARLAR

  Afrin operasyonu bazı çevreleri rahatsız etse de, ABD'nin, hemen dibimizde 30 bin kişilik terörist ordusu kurma girişiminden dolayı kaçınılmaz bir hal almıştı. TSK'nın bu operasyonuyla birlikte kafamızda soru işaretleri oluştu. "Bu Afrin denen yer nerede, nasıl bir öneme sahip, neden zeytin dalı ismi kullanıldı, biz oraya neden müdahale ettik, Afrin'de neler oluyor?" Afrin dediğimiz bölge Suriye sınırları içinde kalmış, zamanında Osmanlı topraklarında olan ve Kilis'e bağlı bir kaza konumundaydı. 'Zeytin Dalı Harekatı' ismini de Afrin'in semb...
 • AFRİN…VE BÜYÜYEN ACILARIMIZ…

  22 Ocak 2018 YAZARLAR

  Diyorlar ki kimi arkadaşlar, senin hiç mi umudun yok, hiç mi iyi şeyler düşünmüyorsun, neden hep karamsar şeyler yazıyorsun, gibi sözler ediyorlar...Oysa çoğu kez "yazılarımızın aralarına koyarak" söylemeye çalışıyoruz, onların dediği gibi olmadığını, kocaman kocaman umutlarımızın olduğunu, ve bir gün son sözü Müslümanların söyleyeceğini yeryüzüne... Buna inanıp iman etmişiz, son sözü Müslümanlar söyleyecek dünya insanlığına, diyen biri neden umutsuz olsun ki? Ama ve lakin bu halleri ile değil,bu duruşları bu yaşayışları, hatta bu iki yüzlü ...
 • “Antalya’da Ocak Hareketli Geçiyor”

  21 Ocak 2018 YAZARLAR

  Yen yıla nasıl girilirse yıl da öyle geçermiş diye bir laf vardır ya hani, Antalyamız da o hesap 2018 yılına bayağı bir hareketli girdi sanırız yıl boyu da harekteli geçecek. Sanki herkes Ocak ayını bekliyormuş gibi. Ne diyelim şimdiden maşallah… Geçtiğimiz hafta köşemde yazdığım gibi önce 2018 yılı Perge yılı ilan edildi, ardından geçtiğimiz günlerde; AKTOB’un sektör temsilcileriyle her ay geleneksel toplantısında yine sayın valimiz 2018’e dair herkesin hazırlıklı olmasını istedi ve ekledi ‘14 milyon turist hedefliyoruz”. Sayın valimizin iyi n...
 • BİR BİRİMİZİ ANLAMAKTA ZORLUK ÇEKİYORUZ…

  21 Ocak 2018 YAZARLAR

  Hep aynı şeyleri mi söylüyoruz, hani çok kere demeye çalışıyoruz ya, bir birimizi anlamak dinlemek istemiyoruz diye...Oradan yola çıkarak dedim bu sözü...Aslında biraz dinlesek anlayacağız karşımızdakinin ne demek istediğini...En ağır açmamız her şeyin doğrusunu biz söyleriz inancı ve şımarıklığı çoğumuzda... Bizim bildiklerimizi kardeşlerimiz de, başka insanlar da biliyor demeye yanaşmıyor çoğumuz...Ve ondandır bel ki, kendimiz dışında olanların düşünce ve fikirlerini hep yanlış sanıyoruz...Yok öyle değil desek de öyle işte... Çok dinden...