logo

21 Ekim 2017

177 yıllık serüven

Türkiye’de 177 yıllık çınar PTT’nin kuruluş yıldönümü kutlamalarında kargomat ve bankacılık hizmetlerinin tanıtımına ağırlık verilmesi bekleniyor.

 

İNSANI MERKEZE ALIYOR

PTT’nin 177.kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde konuşma yapan PTT Başmüdürü Hasan Ali Yazıcıoğlu, PTT’nin ‘Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığı’ unvanıyla küresel posta sektörüne yön vererek, sektörün gelişimine liderlik ettiğini kaydetti. Yazıcıoğlu, 177 yıllık mazisiyle PTT AŞ, insanı merkeze alan milli bir kuruluş olarak global bir oyuncu haline geldi” diye konuştu. Öte yandan PTT’nin bu yılki kutlamalarında Bankacılık hizmetleri ve Kargomat 7/24 ile ilgili tanıtımlar öne çıkacak.

PTT AŞ’nin, posta ve kargo taşımacılığı başta olmak üzere bankacılık, sigortacılık, e-ticaret, lojistik gibi alanlarda faaliyet göstererek holding yapısına ulaştığına işaret eden PTT Başmüdürü Hasan Ali Yazıcıoğlu PTT’nin Türkiye’de 4 bin 500’ü geçen iş yeri sayısı, 40 bini aşan insan kaynağıyla faaliyetlerini sürdürdüğünü, PTT’nin ‘Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığı’ unvanıyla küresel posta sektörüne yön vererek, sektörün gelişimine liderlik ettiini kaydetti.  177 yıllık mazisiyle PTT AŞ, insanı merkeze alan milli bir kuruluş olarak global bir oyuncu haline geldi” diye konuştu.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketinin (PTT AŞ) 177. kuruluş yıl dönümü kapsamında ‘Kargomat 7/24’ adıyla yeni bir hizmeti uygulamaya geçirdiklerini belirten Yazıcıoğlu, “Bu sayede gönderilerin Kargomat 7/24 cihazından da alınabilmesi seçeneğini sunarak kullanıcılara zaman ve mekân kısıtlamasını kaldırıyoruz.” ifadesini kullandı. 23 Ekim 1840’ta posta hizmetlerini yürütmek üzere temelleri atılan PTT’nin küresel bir marka haline geldiğini belirtti.

Posta sektöründe Ar-Ge yatırımlarını artırarak vatandaşa daha kaliteli hizmet sunmak için çalıştıklarını ifade eden Yazıcıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Günümüzde kargosunu teslim almak üzere bütün gün evde beklemek istemeyen bir müşteri profili var. Standart teslimata alternatifler geliştiriyoruz. ‘Kargomat 7/24’ adıyla yeni bir hizmeti 177. yılımızda uygulamaya alıyoruz. Bu sayede gönderilerin Kargomat 7/24 cihazından da alınabilmesi seçeneğini sunarak kullanıcılara zaman ve mekan kısıtlamasını kaldırıyoruz. 177. yılda bankacılık sektöründe de atılım yaparak 185 iş yerine ve 50’yi aşkın mobil şubeye ulaştık”

Öte yandan geçtiğimiz yıl Antalya PTT hizmet binasında yapılan etkinlikte PTT’nin kuruluş ve tarihçesi, Görev ve Yetkileri, Kişisel Pul/Doğrudan Kişisel Pul, PTTMATİK, e-PTTAVM, Hızĺı Geciş Sistemi (HGS), Antalya Görselli Tebrik Kartları, Expo Pulu ve kartları, PTTCELL ile ilgili tanıtım organizasyonu yapılmıştı. Bu yılki kutlamalarda Kargomat’ın tanıtımına yönelik organizasyon yapılması bekleniyor.

Murat ŞENTÜRK

Etiketler: » » » »
Share
478 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

BENZER HABERLER

Röportajlarımız
Beyaz’dan Maviye

Beyaz’dan Maviye

Röportajlarımız
Çantada moda tamirinde usta

Çantada moda tamirinde usta

Röportajlarımız
Eğitim sorunlarla başlıyor

Eğitim sorunlarla başlıyor

Röportajlarımız
“Esnaf direniyor”

“Esnaf direniyor”

Röportajlarımız
İhracata ALAN engeli

İhracata ALAN engeli